Fish/Koi – czyli fiszki!

Bez kategorii

Fish/Koi – czyli fiszki!

fiszki nauka języka polskiego poprzez fiszki

Fiszki to dwustronnie zapisane karteczki, które są rozpowszechnioną i skuteczną metodą do nauki języków obcych. Dodatkowo w łatwy sposób weryfikuje znajomość słówek lub pojęć.

Dzięki fiszkom nauka języka polskiego będzie dla Was przyjemna i efektywna.


Bardzo polecamy tę formę nauki swoim kursantom, którzy chcą szybko i skutecznie opanować większy zasób słownictwa. Dość często wykorzystujemy je na naszych kursach polskiego. Jest to idealny sposób powtórki z poprzednich zajęć. Metoda ta sprawdzi się na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto nauka języka polskiego z fiszek jest przyjemna i angażująca.

Fiszki można kupić w każdej dobrze zaopatrzonej księgarni, jednak my polecamy wykonać je samemu z dwóch powodów. Po pierwsze, już sam proces tworzenia fiszek jest początkiem nauki słówek i wyrażeń. Po drugie, są one darmowe.

Jak zrobić fiszki samemu? Fiszki DIY.

Fiszki można przygotować odręcznie, pisząc po jednej stronie słowo i zdanie z jego użyciem w języku ojczystym, a następnie na odwrotnej stronie umieszczamy tłumaczenia w języku, którego się uczymy. Możemy urozmaicić fiszki doborem kolorów lub własnymi ilustracjami, co na pewno ułatwi zapamiętywanie. Odręczne fiszki rekomendujemy szczególnie kinestetykom oraz wzrokowcom.

Fiszki online

Już od jakiegoś czasu popularność zyskują fiszki online, które również można tworzyć samemu. Są one dużo wygodniejsze, bo mamy je cały czas przy sobie (w telefonie) i możemy się z nich uczyć w dowolnej chwili np. gdy jedziemy do szkoły lub wracamy z pracy.

Poniżej zamieszczamy linki do stron i aplikacji, gdzie możemy za darmo lub odpłatnie tworzyć i uczyć się z fiszek:

Canva – https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/fiszki/
Quizlet – https://quizlet.com/pl
Flashcards World – https://flashcards.world/
AnkiDroid flashcards – https://apps.ankiweb.net/
StudySmarter – https://www.studysmarter.co.uk/
Fiszkoteka – https://fiszkoteka.pl/ (gotowe zestawy fiszek)
Brainscape Flashcards – https://www.brainscape.com/ (gotowe zestawy fiszek)

Nauka języka polskiego nie musi być trudna i żmudna, dzięki fiszkom z łatwością przyswoicie nowe słowa i wyrażenia w bardzo krótkim czasie.

Jeśli dodatkowo chcesz się uczyć języka polskiego w szkole językowej – zapraszamy na nasze grupowe kursy do FishKoi!