5 sposobów na samodzielną naukę języka polskiego

Bez kategorii

5 sposobów na samodzielną naukę języka polskiego

Od czego zacząć?
darmowe sposoby nauki języka polskiego

Aby dobrze podejść do samodzielnej nauki polskiego, warto zacząć swoich zainteresowań, hobby, pasji oraz tego co jest dla Ciebie ważne na dany moment. Dużo łatwiej przyswajać wiedzę, która jest dla nas ciekawa i wartościowa. Będzie znacznie łatwiej przyswajać treści w języku polskim, jeśli temat jest Ci bliski.

Dlatego zachęcamy, żeby zrobić sobie listę zagadnień, które są dla Ciebie interesujące. Tematy mogą być związane z wykonywanym zawodem lub kierunkiem studiów. Zbierz wszystko to, co jest dla Ciebie na dany moment najważniejsze.

Gdy masz już wybrane dla siebie tematy, zabieramy się do działania!

Poniżej zamieściliśmy 5 skutecznych metod do samodzielnej nauki polskiego za darmo. Zaczynamy!
  • Dużo słuchaj! Mogą to być podcasty, audiobooki, audycje radiowe, piosenki w języku polskim. Osłuchiwanie się z językiem jest pierwszym i najważniejszym krokiem do skutecznej nauki.
  • Czytaj na głos! Czytanie pomaga w uczeniu się nowych zwrotów i poznawaniu prawidłowych konstrukcji i szyku zdań. Dodatkowo czytanie na głos pomaga zapamiętywać nowe słówka. Mów na głos! Opowiadaj sobie co teraz robisz, co planujesz lub co robiłeś. Możesz połączyć naukę języka polskiego z rozwojem osobistym i wykorzystać afirmacje po polsku. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym.
  • Zmień język w telefonie i aplikacjach! Spróbuj maksymalnie zanurzyć się w języku polskim w codziennym życiu.
  • Oglądaj filmy, seriale i filmiki na YouTube. Staraj się od początku nie włączać polskich napisów, bo przecież czytanie to rada numer 2! Oglądanie bez napisów przekierowuje twój mózg na analizowanie i rozumienie ze słuchu.
  • Notuj i zapisuj nowe i przydatne dla Ciebie słówka i co najważniejsze zacznij używać ich od razu.
Poniżej kilka wspomagających afirmacji do samodzielnej nauki polskiego:

Nauka języka polskiego przychodzi mi łatwo i przyjemnie
Samodzielna nauka języka polskiego jest skuteczna i satysfakcjonująca
Uczę się języka polskiego z radością
Każdego dnia rozumiem coraz więcej
Mówię coraz lepiej po polsku

Oto nasze propozycje jak uczyć się języka polskiego w domu za darmo. Ale pamiętaj! Systematyczność i Twoje zaangażowanie są najważniejsze! Powodzenia!

Gdybyś potrzebował więcej wsparcia i motywacji do nauki, to zapraszamy na nasze kursy grupowe. Zajęcia prowadzone są ciekawą i skuteczną metodą Dogme.